~
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Bestiariusz

Go down 
AutorWiadomość
Soshitsu Shirane

avatar

Liczba postów : 6
Join date : 06/08/2015

PisanieTemat: Bestiariusz   Pią Sie 07, 2015 6:28 pm

Centaury

Wygląd: Pół konie (od pasa w dół) i pół ludzie (tors i głowa).
Charakter i nastawienie: Centaury są waleczne i mają swój honor. Każdą udzieloną ludziom pomoc uważają za "usługiwanie ludziom". Pracę u ludzi i przekazywanie ich sekretów uważają za zdradę. Bardzo łatwo je obrazić, gdyż są wrażliwe. Charakteryzują się tajemniczością oraz w pewnym stopniu ignorowaniem świata innego niż ten, w którym same żyją. Nie powinno się zadzierać z centaurami, gdyż mogą zaatakować. Żyją w stadzie.
Pająki

Wygląd: Każdy chyba wie jak pająk wygląda. Mnóstwo przerażających krew w żyłach ślepi, włochaty odwłok i cztery pary kończyn.. oraz szczękoczułki. Jednakże gatunek, który żyje w lesie, różni się nieco od tych, które możemy znaleźć w ciemnych kątach. Są one dużo większe i zwinniejsze. Szczególnie ich matka nazywana wśród mieszkańców "Ragno".
Charakter i nastawienie: Legenda głosi, że ktoś kiedyś uratował życie pajęczycy Ragno i wypuścił ją do lasu, gdzie szybko się zadomowiła i rozmnożyła. Człowiek, który jej pomógł był jedynym, który mógł zbliżyć się do niej, jak i jej mniejszych dzieci. Reszta ludzi po prostu zostawała zjadana.. i tak jest do dziś.
Stworzenia te zamieszkują głównie zachodnią część Lasu.
Testrale

Wygląd: Testrale są bardzo chude. Czarna, lśniąca skóra oblepia szkielet tak, że widać niemal każdą kość. Ich oczy są puste, białe i pozbawione źrenic. Stworzenia te posiadają długą czarną grzywę i ogon oraz smoczy łeb. Mają również olbrzymie, czarne, błoniaste skrzydła bez piór. Mogą zobaczyć je tylko Ci, którzy widzieli czyjąś śmierć.
Charakter i nastawienie: Stworzenia te są w miarę łagodne, jednak, gdy się je obrazi mogą porządnie ugryźć. Ciężko się je oswaja, ale nie jest to niemożliwe, więc po jakimś czasie może pozwoli się taki dosiąść.
Nie ma konkretnego miejsca pobytu Testrali, ale podobno często się je widuje w środkowych i zachodnich częściach Zakazanego Lasu.
Trupojady

Wygląd: Człekokształtne brzydkie coś z płaskim nosem, czerwonymi, pustymi oczami i mnóstwem, żółtych i ostrych jak brzytwa zębów oraz dosyć muskularnymi łapami ze szponami.
Charakter i nastawienie: Nie dość, że wredne to czasem jeszcze bezmózgie. Nie rozumieją ludzkiego, ani nie mają własnego języka. Wydają jedynie z siebie dziwne stęki, warczenie i inne chore odgłosy. Żywią się tylko i wyłącznie padliną.
Można je spotkać prawie, że wszędzie. W Lesie i na Opuszczonych terenach.. głownie tam gdzie leży jakieś truchło.
Trolle

Wygląd: Duże, grube i obleśne z twardą skórą. Z pyska przypominają agamę brodatą, jednakże nie są tak niewinni jak one. Dorosłe osobniki sięgają nawet do dwóch i pół metra wzrostu. Często przywdziewają różne rzeczy zrobione z ludzkich kości.
Charakter i nastawienie: Może i wyglądają, ale rozgarnięte to one nie są. Lubią wymyślać co chwilę to nowe przepisy na zupę z człowieka, więc lepiej się trzymać od nich z daleka.. ale w razie czego można łatwo ich zrobić w bambuko.
Obecnie są tylko trzy osobniki (dwóch płci męskiej i jeden żeńskiej). Położenie nieznane ze względu na to, że co chwilę zmieniają swoje "obozowiska".
Wilki

Wygląd: Można rzec, że normalne wilki, tylko odrobinę bardziej przerośnięte.
Charakter i nastawienie: Gdy nikt ich nie rozdrażni, ani nikt nie będzie się na nie rzucał z nożem to raczej nie zaatakują. No chyba, że są głodne. Wtedy lepiej brać nogi zapas lub wdrapać się na drzewo.
Występują tylko w Zakazanym Lesie i aktualnie jest jedna wataha licząca około trzynaście osobników. W tym jednego, legendarnego z białą sierścią alfę, którego zabicie jest surowo zabronione wśród ludzi, nefilimów i hybryd.
Utopce

Wygląd: Podobne do trupojadów. Różnią się jedynie kolorem oczu (białe), kształtem szczęki i bardziej zgarbione. Między palcami mają błonki ułatwiające pływanie na plecach płetwę grzbietową.
Charakter i nastawienie: Jako, że żywią jedynie padliną i poszczególnymi gatunkami ryb to raczej zaatakować nie powinny. No chyba, że ktoś się im naprzykrzy to wtedy potrafią nieźle dopiec.
Występują nad jeziorem w Zakazanym Lesie, czyli w jego północno-wschodniej części.
Ghule

Wygląd: Prawie, że identyczne do Trupojadów, tylko są bardziej rozgarnięte i nie mają ostrych szponów.
Charakter i nastawienie: Jak już wcześniej było wspomniane, rozumu mają dość i można się z nimi jakoś dogadać. Gorzej, gdy jest się człowiekiem, gdyż Ghule za ludźmi nie przepadają i chyba wolałyby skoczyć w przepaść, niż iść z takim na jakąkolwiek ugodę. Jednak nic nie jest niemożliwe!
Zamieszkują część jaskiń w Górach.
Barghesty

Wygląd: Jest to dusza, która po śmierci powraca na Ziemię w postaci upiornego psa.
Charakter i nastawienie: Nie pojawiają się zawsze, ale zawsze gdy to robią mają jakiś powód. Atakują grupami, tylko nocą. Jako, że są upiorami, nie wymagają pożywienia.
Mieszkają w zaświatach, a w materialnym świecie pojawiają się, gdy zostaną przyzwane. Zdarzają się przypadki, gdy Nefilimowi udaje się takiego okiełznać i może w trakcie walki Barghest'a przywołać.
Harpie

Wygląd: Latające potwory wielkości ludzi, o kobiecych głowach i tułowiu, a skrzydłach i nogach sępa.
Charakter i nastawienie: Są wredne i atakują z byle powodu, nieważne kogo. Na szczęście są powolne i łatwe do zabicia. Gorzej w zamkniętych przestrzeniach.
Zamieszkują głównie tereny górzyste.
Biesy

Wygląd: Biesy są czworonożnymi ssakami. Kopytne, posiadają poroże i spore owłosienie na karku.
Charakter i nastawienie: Podobnie jak harpie lubią szarżować bez powodu na pobliskich przechodniów. Jednakże można łatwo je przestraszyć za pomocą ognia.
Występują w Lesie i na Opuszczonych Terenach. Obecnie jest jedynie pięć osobników i są pod "ochroną". Biesa można zabić tylko w przypadku zagrożenia życia.
Gobliny

Wygląd: Zielone, z parszywą gębą i garbatymi nosami stworki. Sięgają mniej więcej do metra wysokości (dorosłe).
Charakter i nastawienie: Jak to mówi ich gęba, są parszywe jak cholera. Pomimo, że nie mieszkają w miastach, ani nie mają swojego rozwiniętego do perfekcji handlu, interesują się bardzo pieniędzmi. Szczególnie złotem. Nie przepadają za niczym co nie jest goblinem, ale jeśli chodzi o kosztowności to zapewne zrobią wyjątek.
Zamieszkują Góry. Często można natrafić tam na ich obozowiska i zawsze są gotowi do handlu. Zalecam pilnować przy nich swoje kieszenie.  
Bazyliszek

Wygląd: Gigantyczny wąż o długości dziesięciu metrów.
Charakter i nastawienie: Nieznanie ze względu na to, że go nie widział, a jak widział to nie przeżył. Gdy ktoś spojrzy się w oczy Bazyliszka zamienia się w kamień. Tak przynajmniej się mówi i wierzy.
Zamieszkanie bliżej nieznane, ale podobno gdzieś na Opustoszałych Terenach w jakiejś głębokiej, podziemnej jaskini z dostępem do wody.. z której nigdy nie wychodzi.
Hipogryfy

Wygląd: Połączenie orła z koniem.
Charakter i nastawienie: Stworzenia te bardzo łatwo obrazić. Wystarczy jedna mała wzmianka, aby ściągnąć na nas jego gniew. Jeśli nie okażemy wobec niego oznak wrogości, nie jest groźny. Aby go „ułaskawić” należy się przed nim ukłonić. Nie wolno wtedy mrugać ani wykonywać gwałtownych ruchów, przynajmniej dopóki stworzenie nie nabierze do nas zaufania. Jeżeli odwzajemni ukłon, można do niego podejść, pogłaskać, a nawet go dosiąść. Żywi się jedynie małymi ssakami i gryzoniami.
Głównie zamieszkuje Góry, ale podobno widuje się je też w Zakazanym Lesie.
Trytony

Wygląd: Mężczyzna z rybim ogonem. Cały koloru niebieskiego, między palcami u rąk ma błonki i skrzela schowane za uszami. Jeden z nich (władca) dzierży w rękach trójząb.
Charakter i nastawienie: Nie są nastawieni ani przyjaźnie, ani wrogo. Wolą sami sobie wyrabiać zdanie na dany temat, ale gdy się im podpadnie potrafią nawet zaciągnąć pod wodę i utopić lub rozedrzeć na strzępy.
Zamieszkują jezioro w Zakazanym Lesie.
Syreny

Wygląd: Kobieta z rybim ogonem. Podobna do trytona, bo w końcu należą do tej samej rodziny.
Charakter i nastawienie: Identycznie jak trytony, syreny samodzielnie wyrabiają sobie zdanie na dane tematy. Jednak nie wiadomo czemu, uwielbiają zadawać się z hybrydami.. i oczywiście jak to syreny, kochają uwodzić mężczyzn. Można przywołać je dzięki śpiewu.
Legendy głoszą, że łza takiej syreny potrafi uleczyć rany, jednakże nie są one skłonne do płaczu.
Zamieszkują jezioro w Zakazanym Lesie.
Druzgotki

Wygląd: Demon wodny. Ma bladozielone ciało, poryte rogami. Druzgotek ma bardzo długie palce, które zapewniają mu silny uchwyt, a także pozwalają udusić swoją ofiarę, jednakże łatwo jest je złamać. Stworzenie bardzo dobrze i szybko pływa.  
Charakter i nastawienie: Gdy zażyje się specjalne zioła można się z nimi porozumieć.. ale pod wodą. Atakują wszystkich, którzy wedrą się na ich teren bez zgody.
Druzgotki żyją w jeziorze w Zakazanym Lesie, a dokładniej na samym dnie wśród glonów.
Nimfy

Wygląd: Kobiety o szarawej lub podchodzącej po błękitny skórze, która w niektórych miejscach jest pokryta łuskami. Między palcami u stóp i rąk mają błonki umożliwiające im szybkie pływanie.
Charakter i nastawienie: Kochają flirtować i uwodzić. Szczególnie mężczyzn rasy ludzkiej i nifilimskiej. Często zachęcają do wspólnego romansu, tudzież kochania się przy brzegu jeziora.
Żyją w jeziorze w Zakazanym Lesie i nie trzeba się męczyć z nawoływaniem ich. Same przychodzą.

Pozwolę sobie również dodać, że poza stworami, istotami i potworami wymienionymi tutaj, są też takie najzwyklejsze na świecie.. czyli sowy, sokoły, myszy polne, sarny, dzięcioły, koty, psy i tak dalej, i tak dalej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Bestiariusz
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Rigukira :: WPROWADZENIE DO GRY :: Świat Przedstawiony-
Skocz do: